Bellevue Queen Bed
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times. Northern Mattress & Furniture reserves the right to fix any and all issues including but not limited to pricing on the website and is not held liable for those issues.
Regal elegance, in an on-trend traditional package sure to elevate your bedroom. With the rich whiskey brown finish and the eye-catching glint of a nailhead trim, the Bellevue queen bed has beautifully crafted detailing that will make you want to look closer. You’ll slumber in luxury, surrounded by the elegant, smooth traditional curves of the head and footboard, upholstered in creamy tan performance fabric. A true heirloom piece, the Bellevue brings regal elegance to last a lifetime.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Bellevue |
|---|---|
| Style | Traditional |
| Carton Volume | 183.480 |
| Carton Weight | 242.000 lb |
| Product Weight | 209.9 lb |
| Carton Volume | 18.040 |
| Weight | 209.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 87 × 65 × 56 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bellevue |
| Features | Fabric |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.