Normandy Buffet
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times. Northern Mattress & Furniture reserves the right to fix any and all issues including but not limited to pricing on the website and is not held liable for those issues.
Simple geometry creates a look of timeless elegance with the Normandy buffet. Inspired by European architecture, this buffet offers a minimalist silhouette featuring an inviting, warm driftwood finish and gunmetal hardware. Crafted with sustainability in mind, the Normandy buffet is comprised of FSC-certified wood with a scratch-resistant finish for added durability. Adjustable shelves, including wine bottle storage shelves, sit behind four arched glass doors that are bound to be a conversation starter.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Normandy |
|---|---|
| Features | Storage |
| Style | Transitional |
| Type | Buffets |
| Carton Volume | 27.536 |
| Carton Weight | 204.000 lb |
| Product Weight | 50 lb |
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 66 × 34 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Normandy |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.