7600-10 Tate Large Ottoman
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times. Northern Mattress & Furniture reserves the right to fix any and all issues including but not limited to pricing on the website and is not held liable for those issues.
Looking for an accent ottoman with lots of style and personality? Tate just might be the one you need. Its transitional design is highlighted by a tapered wood leg and a rows of buttons on top. Cover it in one of our hundreds of fabrics to make it truly yours.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Width | 48″ (121.9 cm) 48INH |
|---|---|
| Depth | 25″ (63.5 cm) 25INH |
| Height | 19″ (48.3 cm) 19INH |
| Motion Type | Stationary |
| Seat | Block foam with poly fiber wrap, tight |
| Legs | 1.625”x2.5”x7.125” wood taper, screw-in, dark brown |
| Dimensions | 25 × 48 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Tennessee Custom Upholstery |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Tate |
| Features | Fabric |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.