Hamilton Chestnut Leather Square Upholstered Ottoman
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times. Northern Mattress & Furniture reserves the right to fix any and all issues including but not limited to pricing on the website and is not held liable for those issues.
Elegance meets functionality in the Hamilton ottoman. This gorgeous leather and brass ottoman can also become a coffee table perfect for adding some extra flair to your next cocktail hangout. Upholstered in a rich medium brown leather that is semi-aniline protected to stand up to everyday wear, the Hamilton ottoman is the missing piece for any modern space.
Features
| Leather | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Hamilton |
|---|---|
| Stocked Cover Options | 756-72 |
| Style | Modern & Contemporary |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 23.950 |
| Carton Weight | 74.000 lb |
| Product Weight | 74 lb |
| Style | Modern & Contemporary |
| Carton Volume | 23.927 |
| Material | Leather |
| Weight | 74 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 17 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Hamilton |
| Features | Leather |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.