Normandy Chairside Table
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times. Northern Mattress & Furniture reserves the right to fix any and all issues including but not limited to pricing on the website and is not held liable for those issues.
Simple geometry creates a look of timeless elegance for your living space with the Normandy chairside table. Inspired by European architecture, this table offers a minimalist silhouette featuring an inviting, warm driftwood finish. Crafted with sustainability in mind, this Normandy table is comprised of FSC-certified wood with a scratch-resistant finish for added durability. Standing on a dignified, strong frame, this piece is sure to be a conversation starter.
Product Details
| Collection | Normandy |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Carton Weight | 50.000 lb |
| Product Weight | 34.5 lb |
| Carton Volume | 7.305 |
| Weight | 34.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 18 × 23 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Normandy |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.