Bellevue Queen Bed
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times. Northern Mattress & Furniture reserves the right to fix any and all issues including but not limited to pricing on the website and is not held liable for those issues.
Regal elegance, in an on-trend traditional package sure to elevate your bedroom. With the rich whiskey brown finish, the Bellevue queen bed has beautifully crafted detailing that will make you want to look closer. The headboard and footboard feature a sleek chevron pattern to bring a classic look to your space. You’ll slumber in luxury, surrounded by the elegant smooth traditional curves of the head and footboard. A true heirloom piece, the Bellevue brings regal elegance to last a lifetime.
Product Details
| Collection | Bellevue |
|---|---|
| Style | Traditional |
| Carton Volume | 183.480 |
| Carton Weight | 227.000 lb |
| Product Weight | 187.9 lb |
| Carton Volume | 15.990 |
| Weight | 187.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 87 × 65 × 56 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Bellevue |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.