Plymouth Gray Nightstand
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times. Northern Mattress & Furniture reserves the right to fix any and all issues including but not limited to pricing on the website and is not held liable for those issues.
Vintage cottage style meets modern convenience with the Plymouth nightstand. Outfitted with three roomy drawers on premium ball-bearing glides to store all your bedside essentials, this nightstand also features integrated power to keep unsightly cords concealed and USB ports to charge your devices. A distressed graywash finish is contrasted with antique gunmetal pulls, while paneled accents and turned bun feet add to the unique vintage charm.
Features
| Power | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Plymouth |
|---|---|
| Features | Charging Ports Included, Drawer(s), Felt-Lined Drawer(s), and Cedar-Lined Drawer(s) |
| Type | Nightstands |
| Carton Volume | 12.142 |
| Carton Weight | 91.550 lb |
| Product Weight | 90.600 lb |
| Carton Volume | 11.564 |
| Weight | 90.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 30 × 30 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Rustic |
| Collection | Plymouth |
| Features | Power |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.