Waterfall Entertainment Base
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times. Northern Mattress & Furniture reserves the right to fix any and all issues including but not limited to pricing on the website and is not held liable for those issues.
Add effortless style and architectural appeal to your living room with the Waterfall entertainment console. This striking piece features a timeless silhouette defined by clean lines and simple geometric shapes. Meticulously crafted from poplar and rubberwood solids, oak veneers, and a deep ebony finish, this piece is built to be everlasting. The spacious 76” inch top, four storage cabinets with drawers provide ample space for all your entertainment essentials. The graceful namesake waterfall edges give this entertainment console true elegance.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Waterfall |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 25.333 |
| Carton Weight | 257.000 lb |
| Product Weight | 212.3 lb |
| Carton Volume | 32.876 |
| Weight | 212.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 76 × 32 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Waterfall |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.