Waterfall Brown Rectangular Coffee Table
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times. Northern Mattress & Furniture reserves the right to fix any and all issues including but not limited to pricing on the website and is not held liable for those issues.
Add effortless style and architectural appeal to your living room with the Waterfall rectangular coffee table. Featuring a timeless silhouette defined by clean lines and simple geometric shapes, this table is distinguished by its striking waterfall-edge design. Use this alone to anchor your living space, or pair it with the coordinating Waterfall accent table for a tiered look that provides additional useful surface area. This Waterfall rectangular coffee table is well-crafted from solid rubberwood and oak veneers and features a warm, light oak finish for lasting beauty.
Product Details
| Collection | Waterfall |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 19.491 |
| Carton Weight | 64.000 lb |
| Product Weight | 64 lb |
| Weight | 64 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 50 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Waterfall |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.