Carpenter Brown Lamp Table
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times. Northern Mattress & Furniture reserves the right to fix any and all issues including but not limited to pricing on the website and is not held liable for those issues.
Cozy up to a good book with lighting placed right where you need it using the Carpenter lamp table. The perfect companion to an armchair or sofa, this rustic meets industrial table includes an open fixed shelf below provides an additional area to stack books or display décor. Inspired by the look of vintage workbenches, this lamp table features distressed acacia wood planks for a reclaimed look, hand-worked metal frames and exposed bolt heads.
Product Details
| Collection | Carpenter |
|---|---|
| Style | Rustic Farmhouse |
| Type | End Tables |
| Carton Volume | 4.028 |
| Carton Weight | 55.000 lb |
| Product Weight | 55 lb |
| Weight | 55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 25 × 23 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Rustic Farmhouse |
| Collection | Carpenter |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.