Sylvie Tall Bunching Table
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times. Northern Mattress & Furniture reserves the right to fix any and all issues including but not limited to pricing on the website and is not held liable for those issues.
Traditional elegance meets modern quality with the Sylvie bunching table. Standing stately on soft sloping curves in a rich chestnut finish, this table pairs perfectly with our short bunching table, or is a standout all its own. Made from rubberwood solids sure to withstand everyday wear, the Sylvie table is the perfect blend of antique style and modern craftsmanship. The gorgeous cathedral grain detailing on this piece makes it a true heirloom, sure to be a standout in your home for generations. For vintage-inspired elegance built to be everlasting, look no further than Sylvie.
Product Details
| Collection | Sylvie |
|---|---|
| Style | Traditional |
| Type | End Tables |
| Carton Volume | 9.190 |
| Carton Weight | 35.000 lb |
| Product Weight | 35 lb |
| Carton Volume | 9.184 |
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 25 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Sylvie |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.