Verona Drawer Chest
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times. Northern Mattress & Furniture reserves the right to fix any and all issues including but not limited to pricing on the website and is not held liable for those issues.
Make a statement with the Verona dresser, designed for those seeking true transitional elegance. Its soft curved base details and rich medium brown oak finish create an elevated bedroom space. Fashioned from rubberwood solids and white oak veneers, and adorned with antique bronze hardware, this dresser is sure to be an enduring staple in your home. With ample space in six soft-closing drawers, the Verona is the ultimate in functionality and sophistication.
Product Details
| Collection | Verona |
|---|---|
| Features | Drawer(s) |
| Style | Transitional |
| Type | Chests |
| Carton Volume | 29.222 |
| Carton Weight | 222.000 lb |
| Product Weight | 222 lb |
| Weight | 222 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 40 × 54 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Verona |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.