Plymouth Gray Pair of Armless Dining Chairs
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times. Northern Mattress & Furniture reserves the right to fix any and all issues including but not limited to pricing on the website and is not held liable for those issues.
Designed to complement our Plymouth dining tables with a coordinating cottage look, this charming dining chair features an appealing open back design with a diamond-shaped detail, intricately carved trestles and turned legs for added vintage character. Available in a weathered graywash finish, each chair is upholstered in a durable and cleanable coordinating fabric, providing comfort for long periods of sitting.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Plymouth |
|---|---|
| Carton Volume | 8.934 |
| Carton Weight | 58.000 lb |
| Product Weight | 41.800 lb |
| Weight | 41.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 22 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Rustic |
| Collection | Plymouth |
| Features | Fabric |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.