3200-10 Brynn Large Ottoman
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times. Northern Mattress & Furniture reserves the right to fix any and all issues including but not limited to pricing on the website and is not held liable for those issues.
Elevate your living space with the Brynn collection. This silhouette features a cutaway rolled arm, plush seat and back, and weltless cushions. Available as a sofa, loveseat, chair and a half, matching ottoman, and sectional–all customizable in your choice of fabric.
Features
| Customizable | Yes |
|---|---|
| Fabric | Yes |
Product Details
| Width | 35″ (88.9 cm) 35INH |
|---|---|
| Depth | 24″ (61 cm) 24INH |
| Height | 19″ (48.3 cm) 19INH |
| Motion Type | Stationary |
| Finish | Dark Brown |
| Collection | New Products |
| Status | New |
| Seat | Sinuous wire, block foam with poly fiber wrap, ventilated, reversible |
| Legs | 4” x 3.5″ x 1.5” tapered wood, screw-in |
| Dimensions | 24 × 35 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Tennessee Custom Upholstery |
| Color | Gray |
| Detail Color | Dark Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Brynn |
| Features | Customizable, Fabric |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.