Plymouth Gray Chairside Table
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times. Northern Mattress & Furniture reserves the right to fix any and all issues including but not limited to pricing on the website and is not held liable for those issues.
Bring cottage-inspired style to living spaces with the charming and useful Plymouth chairside table. A weathered graywash finish is contrasted by a medium brown planked top, while detailed molding and turned bun feet add to the cozy vintage character. A single drawer on ball-bearing glides and open compartment provide convenient storage for anything needed to be kept within reach. The table’s small-scale design makes it a perfect accent piece for any size room.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Plymouth |
|---|---|
| Features | Drawer(s) |
| Style | Modern & Contemporary |
| Carton Volume | 6.508 |
| Carton Weight | 51.000 lb |
| Product Weight | 51 lb |
| Style | Modern & Contemporary |
| Weight | 51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 16 × 23 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Plymouth |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.