Chevy Fabric Ottoman
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times. Northern Mattress & Furniture reserves the right to fix any and all issues including but not limited to pricing on the website and is not held liable for those issues.
The finishing touch of the Chevy collection, this ottoman allows you to kick back in full cloud like comfort. This on-trend ottoman is just what you need to top off your living room look. With a plush, durable top cushion to stand up to everyday wear, the Chevy ottoman is what your living room has been missing.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Chevy |
|---|---|
| Material | Fabric |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Style | Transitional |
| Product Weight | 30 lb |
| Carton Volume | 9.100 |
| Carton Weight | 30.000 lb |
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 36 × 19 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Chevy |
| Features | Fabric |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.