Plymouth Gray Pair of Ottomans
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times. Northern Mattress & Furniture reserves the right to fix any and all issues including but not limited to pricing on the website and is not held liable for those issues.
Comfortably prop up your feet in cottage-inspired style with the Plymouth ottoman. Featuring a distressed graywash finish and turned legs for a charming vintage look, this ottoman is upholstered in a soft, easy-to-clean coordinating fabric—making it ideal to use for impromptu seating when needed. Conveniently store the ottoman under the coordinating Plymouth sofa table when not in use.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Plymouth |
|---|---|
| Spring Unit | None (Woven Webbing) |
| Style | Modern & Contemporary |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 4.162 |
| Carton Weight | 29.000 lb |
| Product Weight | 29 lb |
| Style | Modern & Contemporary |
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 18 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Plymouth |
| Features | Fabric |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.