Plymouth Gray Sofa Table
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times. Northern Mattress & Furniture reserves the right to fix any and all issues including but not limited to pricing on the website and is not held liable for those issues.
Use as a stand-alone piece along a wall or accent a sofa or loveseat with the inviting look of the Plymouth sofa table with drawers. Featuring a planked top, two drawers with ball-bearing slides and an open lower shelf, this table offers plenty of storage and display area to showcase your most treasured photos and décor. A weathered graywash finish is enhanced by the medium brown table top, while spool-turned legs and gunmetal pulls add cottage-inspired warmth and character.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Plymouth |
|---|---|
| Features | Drawer(s) |
| Style | Modern & Contemporary |
| Type | Sofa Tables |
| Carton Volume | 10.852 |
| Carton Weight | 92.000 lb |
| Product Weight | 93 lb |
| Style | Modern & Contemporary |
| Weight | 93 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 54 × 33 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Plymouth |
| Features | Storage |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.