Hendrix Leather Storage Ottoman With Nails
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times. Northern Mattress & Furniture reserves the right to fix any and all issues including but not limited to pricing on the website and is not held liable for those issues.
Looking for a stylish solution for your storage needs? Check out the Hendrix ottoman. This square storage ottoman features an optional antique brass nailhead trim and is available in both fabric and leather.
Features
| Storage | Yes |
|---|---|
| Leather | Yes |
| Fabric | Yes |
Product Details
| Width | 36″ (91.4 cm) 36INH |
|---|---|
| Depth | 36″ (91.4 cm) 36INH |
| Height | 19″ (48.3 cm) 19INH |
| Motion Type | Stationary |
| Collection | Leather |
| Seats | Block Foam with Poly Fiber Wrap |
| Legs | Casters With Brake |
| Leather | 100% top grain |
| Trim | Brass nails |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.