Normandy King Panel Bed
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times. Northern Mattress & Furniture reserves the right to fix any and all issues including but not limited to pricing on the website and is not held liable for those issues.
Simple geometry creates a look of timeless elegance for your bedroom with the Normandy King Panel Bed. Inspired by European architecture, this panel bed offers a minimalist silhouette featuring an inviting, warm driftwood finish. Standing on a dignified, strong frame, this piece is sure to be a conversation starter. Regal comfort in a simplistic design sure to bring enduring style for generations. Bring it all home with Normandy.
Product Details
| Collection | Normandy |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Headboard Style | Panel |
| Type | Beds |
| Carton Volume | 58.800 |
| Carton Weight | 231.400 lb |
| Product Weight | 192.7 lb |
| Carton Volume | 35.800 |
| Weight | 192.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 86 × 81 × 52 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Normandy |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.