Normandy Dresser
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times. Northern Mattress & Furniture reserves the right to fix any and all issues including but not limited to pricing on the website and is not held liable for those issues.
Simple geometry creates a look of timeless elegance for your bedroom with the Normandy dresser. Inspired by European architecture, this dresser offers a minimalist silhouette featuring an inviting, warm driftwood finish and gleaming gunmetal hardware. Standing on a dignified, strong frame, this piece is sure to be a conversation starter.
Product Details
| Collection | Normandy |
|---|---|
| Features | Drawer(s) |
| Style | Transitional |
| Type | Dressers |
| Carton Volume | 33.667 |
| Carton Weight | 256.500 lb |
| Product Weight | 97 lb |
| Product Weight | 257 lb |
| Weight | 257 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 68 × 34 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Normandy |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
Reviews
There are no reviews yet.